Investujte podle témat

Tematicky orientované strategie Portu umožňují transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají lidským cílům, hodnotám i přesvědčení.


Co jsou tematické strategie?

Trendy budoucnosti

Rozvíjející se odvětví, geografické oblasti nebo technologie měnící svět. Na své si přijde každý. Agresivnější i konzervativnější investor.

Systematický přístup

Jednotlivé strategie jsou složené investičním týmem z pečlivě vybraných akciových a dluhopisových instrumentů.

Osobní přesvědčení

Téma, kam investovat, si zvolíte podle toho, čemu věříte nejvíce. A pokud chcete, můžete si jednotlivé strategie i upravovat.

Investujte do toho, čemu věříte nejvíce

Od amerických šampionů přes rozvojové trhy až po sociálně odpovědné společnosti a vodu nebo zlato. Z pečlivě vybraných instrumentů Portu složilo tematické strategie, se kterými můžete investovat do různých oblastí i sektorů všude po světě. Zvolte si tu pravou pro vás a pošlete peníze do toho, čemu věříte nejvíce.

Načítám data

Chvilku strpení, prosím, načítáme data pro tuto stránku.

Vyberte si svou první tematickou strategii

Ceník tematických strategií

Do témat investujete pomocí strategií Portu – za ty účtujeme jediný transparentní poplatek dle
cenového plánu. Plán můžete měnit i později, podle situace.

Standard
Plus
Premium

Poplatek se platí z průměrné hodnoty všech vašich strategií, účtován je měsíčně. Poplatek za strategie se nesčítá s 1% poplatkem za Portfolia Portu.
Více o poplatcích naleznete zde.

Nejčastější otázky

Komu jsou Portu strategie určeny?

Portu strategie jsou určeny zkušenějším dlouhodobým investorům, kteří věří svým schopnostem a znalostem a mají jasnou investiční vizi.  Přečtěte si více.

Je možné mít Portu portfolia a Portu strategie najednou?

Ano, obě služby můžete využívat najednou. Všechna Portu portfolia i vaše vlastní Portu strategie uvidíte všechny spolu po přihlášení na stránce Souhrn.  Přečtěte si více.

Jak zapnu službu Portu strategie?

Portu strategie má stejný registrační proces jako Portu portfolia na míru. Na konci dotazníku, pokud to jeho vyhodnocení umožní, dostanete možnost volby, které portfolio si chcete založit jako první.  Přečtěte si více.

Jaké jsou rozdíly mezi Portu portfolii a Portu strategiemi?

Portu strategie je z právního hlediska službou podání a přijímání pokynů, to znamená, že klient si sám určuje, do čeho chce investovat. Na rozdíl od klasického Portu, které funguje právně na základě smlouvy o obhospodařování majetku.  Přečtěte si více.

Z jakých instrumentů mohu vybírat do svých Portu strategií?

Investiční tým Portu pro vás připravil nabídku těch nejzajímavější a nejlepších instrumentů na základě kritérií jako je nákladovost, likvidita nebo kredibilita vydavatele, abyste se o to vy už starat nemuseli.  Přečtěte si více.

Je minimální investovaná částka stejná jako u Portu portfolií?

Ano, minimální částka pro investování a pravidelné vklady je 1 000 Kč na každé strategii. I za tuto částku dokážeme díky frakcím diverzifikovat vaši investici.