Využijte volné prostředky firmy smysluplně

Má vaše firma hotovostní prostředky, které leží ladem? Můžete je chytře zainvestovat na Portu, účet lze otevřít i pro právnickou osobu. Peníze se vám budou zhodnocovat, ale v případě potřeby je budete mít během pár dnů k dispozici.

Založit účet Portu

Jak investování pro firmy funguje?

Investování pro právnické osoby funguje na Portu velmi podobně jako u fyzických osob. Pro portfolia a jejich správu tak platí stejná pravidla a výhody jako pro ostatní. Jediný rozdíl je v registraci a ověření, které vzhledem k potřebě důkladnějšího prověření struktury firmy neprobíhá online.

Smluvní dokumentaci vám zašleme předem a na základě telefonické, nebo e-mailové komunikace ji připravíme k podpisu. Ten zvládneme u nás na pobočce v Praze, nebo můžete smlouvu spolu s ověřeným podpisem z Czech POINTu zaslat poštou.

Na firemním účtu Portu budete mít možnost volit buď investici do portfolií na míru, anebo tematických či vlastních strategií, které si nastavíte sami. Pokud máte zájem investovat eura, můžete založit eurový účet a vyhnout se tak konverzi do koruny. Poplatková struktura je shodná pro firemní i běžné účty.

Co je pro založení firemního účtu potřeba?

Abychom mohli založit firemní účet, musíme vaši společnost dobře poznat. Ale nebojte, je to jednoduché.

Jak založit firemní účet?

1.

Napište nám IČO a LEI vaší firmy

Ujistěte se, že má vaše firma LEI, případně si o něj zažádejte. Spolu s IČO nám jej pošlete e-mailem na [email protected], abychom mohli prověřit její strukturu a zaslat vám připravenou smluvní dokumentaci.

2.

Zaregistrujte se na
Portu

Projděte (vy a všechny osoby, které požadujete mít jako disponenty firemního účtu) klasickou registrací na www.portu.cz/ucet/registrace. Osobní účet pak není nutné využívat, ale budete skrze něj na firemní účet přistupovat (budete využívat své osobní přihlašovací údaje). Usnadní nám to také vaši identifikaci.

3.

Společně domluvíme detaily podpisu smluv

Následně vyčkejte na další instrukce. Spojíme se s vámi a domluvíme všechny potřebné detaily ohledně účtu a podpisu smluv.