Děti rostou rychle, investice mohou s nimi

Nejvýhodnější investiční produkt pro zodpovědné rodiče na trhu.

Poskytněte svým dětem vítanou finanční podporu, až ji budou potřebovat. Odkládejte jim peníze pravidelně za zvýhodněných podmínek s dětským investičním účtem u Portu.

Proč dětem
založit Portu?

Nejnižší poplatek za správu

V Portu chceme pro děti jen to nejlepší. Proto maximalizujeme výnosy dětských portfolií díky bezkonkurenčně nízkému poplatku za správu investic pouze 0,25 % ročně.

Čas v jejich prospěch

Klíčem k úspěchu je při investování dlouhý časový horizont – a ten vaše děti opravdu mají. Dopřejte jim možnost využít tento časový luxus. Ulehčíte tak svým dětem vstup do dospělosti a pomůžete s jejich budoucími náklady na vzdělání, vlastní bydlení nebo třeba svatbu.

Peníze vkládá celá rodina

Kromě vás mohou na účet vkládat peníze i ostatní příbuzní. Dítě pak může na své Portu nahlížet a pokud má již vlastní bankovní účet, tak také zasílat vklady.

Naučte svoje děti s penězi

Dětský účet Portu je ideálním místem pro seznamování dětí s fungováním peněz a investic. Jako rodiče jste pro děti od narození vzorem –⁠ ukažte jim, že umíte s penězi nakládat zodpovědně. Investujte pravidelně a tvořte jim tak finanční rezervu.

Investování na Portu krok za krokem

1.

Založte nejprve Portu pro sebe

Abychom mohli založit dětský účet, musíme nejprve založit účet pro vás - zákonného zástupce. Potřebujeme vás poznat a ověřit vaši totožnost, není však nutné, abyste na svém účtu i sami investovali. Investovat můžete jen dítěti.

2.

Ze svého účtu založíte ten dětský

Po dokončení registrace můžete založit účet dítěti. To uděláte po přihlášení vpravo nahoře, kliknutím na “Nový účet”. Stejným způsobem se budete na dětský účet později i přepínat.

3.

Vyberte portfolio a zašlete první investici

Vyplňte údaje o dítěti a vyberte rizikový profil prvního portfolia. Pak stačí pouze zaslat první vklad a začít sledovat, jak se peníze zhodnocují. Dítěti můžete také vytvořit jeho vlastní přihlašovací údaje, aby mohlo na své portfolio nahlížet, nebude však moci provádět úpravy či peníze vybírat.

Podívejte se, kolik jednou můžou mít

I menší částky odkládané pravidelně stranou mohou s postupem času vytvořit solidní finanční rezervu. Nastavte, kolik chcete vašemu dítěti investovat a podívejte se, kolik může v budoucnu mít.

Jednorázová investice
Pravidelná investice
Délka investování
10 let
Rizikový profil
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Čím vyšší rizikový profil, tím více může výnos nebo ztráta vaší investice kolísat v čase. Jaký je váš rizikový profil zjistíte vyplněním investičního dotazníku.

Model očekávaného vývoje

Pozn.: Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Investice na kapitálových trzích nejsou bez rizika.

Začněte co nejdříve,
poděkují vám

Čtěte v Magazínu, proč investovat dětem

Výběr nejčastějších otázek