Na budoucnosti
vašich dětí záleží

Poskytněte svým dětem vítanou finanční podporu, až ji budou potřebovat. Odkládejte jim pravidelně a za zvýhodněných podmínek peníze na dětský investiční účet u Portu.


Poplatek pouze

0,25 %

za rok

Děti rostou rychle,
investice mohou s nimi

Klíčem k úspěchu je při investování dlouhý časový horizont - a ten vaše děti opravdu mají. Dopřejte jim možnost využít tento časový luxus.

Ulehčíte tak svým dětem vstup do dospělosti a pomůžete s jejich budoucími náklady například na vzdělání, pořízení vlastního bydlení nebo třeba svatbu.

Zvýhodněný poplatek za správu
Snadný přístup k účtu pro vás i dítě
Příbuzní mohou vkládat peníze
Zlepšení finanční gramotnosti dítěte

Začínáte s investováním? Přečtěte si, jak Portu funguje.

Dětský účet bez starostí, jen za 0,25 % ročně

Snížený poplatek, jen 0,25 % ročně umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat.

Podívejte se, kolik jednou může mít

I menší částky, odkládané pravidelně stranou, mohou s postupem času vytvořit solidní finanční rezervu. Dlouhý horizont vám pomůže zúročit výhody pasivního nízkonákladového investování na maximum - dovolit si více rizika a využít efekt tzv. složeného úročení.

Pravidelný vklad
5 let10 let18 let
1 000 Kč měsíčně71 924 Kč173 543 Kč430 331 Kč
3 000 Kč měsíčně215 773 Kč520 628 Kč1 290 993 Kč
5 000 Kč měsíčně359 622 Kč867 713 Kč2 151 655 Kč
5 let
10 let
18 let
Pravidelný vklad
10 let
1 000 Kč měsíčně173 543 Kč
3 000 Kč měsíčně520 628 Kč
5 000 Kč měsíčně867 713 Kč

Začněte co nejdříve, děti vám poděkují

Proč investovat dětem? Čtěte na blogu

Zapomeňte na stavebko, představujeme Portu účet pro děti

Inovativní platforma Portu české finanční skupiny WOOD & Company pokračuje v představování revolučních novinek – nově umožňuje založit investiční účet pro děti se zvýhodněným poplatkem za správu – pouhých 0,25 % ročně. Rodiče tak mohou investovat dětem na budoucnost do...

Co dělat, aby se vaše děti nedostaly do finančních problémů?

Nechcete, aby se vaše dítě dostalo v budoucnu do finančních problémů? Pracujte na jeho finančním vzdělávání. Takové je všeobecně známé pravidlo, které se bohužel jen málo potkává s realitou – zvlášťě v České republice. Přispět ke zlepšení finanční gramotnosti chce...

3 tipy pro zlepšení finanční gramotnosti dětí

Děti by se měly už od útlého věku naučit hospodařit s penězi. Je třeba jim vysvětlit, že finance nemohou brát jako samozřejmost, které se jim vždy dostane. Zároveň je důležité v nich pěstovat základní finanční gramotnost. Jak dětem vštípit základní...

Nejčastější otázky

Jak funguje účet pro dítě?

Účet funguje velmi podobně jako standardní účet u Portu, má ale výhodnější poplatek za správu, pouze 0,25 % ročně z hodnoty investice. V rámci dětského účtu pro děti a juniory lze investovat do tzv. Portu portfolií, o které se vám plně stará náš investiční tým. Účet zakládá zákonný zástupce pro své dítě.Přečtěte si více.

Jak mohu založit účet pro děti a co pro to potřebuji?

Nejprve musíte mít založený svůj vlastní účet u Portu (není však podmínkou, že musíte sami investovat). Účet pro dítě pak založíte po přihlášení ve svém rozhraní vpravo nahoře kliknutím na Založit nový účet. Pro založení účtu budete potřebovat rodný list, případně občanský průkaz dítěte. Kromě vyplnění údajů o vašem dítěti také nastavíte investici.Přečtěte si více.

Kdo může vkládat peníze na dětský účet?

Na dětský účet můžete vkládat peníze primárně vy, jako zákonný zástupce, a to bez omezení z vašeho bankovního účtu. Vkládat prostředky může i dítě samo, a to ze svého vlastního bankovního účtu (pokud již má dětský nebo junior účet u banky). Vkládat ale mohou peníze i příbuzní nebo známí – každý z nich může vložit maximálně 25 000 Kč v jednom kalendářním roce.Přečtěte si více.

Mohu vybrat peníze před 18. rokem dítěte?

Ano, v případě nutné potřeby můžete peníze z dětského účtu vybírat i před dosažením plnoletosti dítěte. V případě výběru se však pro vybíranou částku dopočítá a naúčtuje poplatek do jeho plné 1 % výše zpětně. (Zpětně bude doúčtován rozdíl mezi zaplaceným zvýhodněným poplatkem a aktuálně platným plným poplatkem.)Přečtěte si více.