O nás

Jsme zde, abychom vám umožnili pracovat se svými financemi tak, jak je to pro vás nejlepší. Budujeme místo, kam můžete peníze ukládat a nechat je vydělávat. A to vše jednoduše a bez starostí.

Máme jasnou vizi

Naší vizí je nabídnout lidem to nejlepší místo pro zhodnocování jejich peněz. Chceme, aby měl každý možnost dát své peníze do pohybu a nechal je tak vydělávat další. V Portu vám umožníme investovat a nakládat s volnými penězi tak, abyste měli méně starostí, snadněji dosahovali svých finančních cílů a měli tak více času na to, co vás činí šťastnými.

Peníze spravujeme všem bez rozdílu

Věříme, že si každý bez ohledu na velikost příjmu nebo úspor zaslouží přístup k odborné správě financí. Proto od základu přetváříme investiční služby a činíme je dostupnější. Investování totiž není jen výsada bohatých nebo ekonomicky vzdělaných.

Investujeme pasivně a nízkonákladově

Pasivní investování dlouhodobě poráží aktivní správu. Proto v Portu skládáme globálně diverzifikovaná portfolia z nízkonákladových, indexových instrumentů - ETF. Věříme, že větší smysl než sázet na jednotlivé tituly dává zaměřit se na růst trhů jako celku.

Zakládáme si na precizní metodice

Při sestavování i správě našich portfolií se opíráme o jasně stanovenou metodiku zpracovanou týmem zkušených portfolio manažerů WOOD & Company. Naše metodika reflektuje jak teoretické poznatky uznávaných autorů a zároveň laureátů Nobelovy ceny, tak i současnou situaci a tržní podmínky.

Využíváme chytré technologie

Naše chytré algoritmy složí to nejvhodnější investiční portfolio pro každého na základě individuálního rizikového profilu. Nakoupí také přesně požadované frakční množství aktiv a sledují vývoj, aby v případě potřeby portfolio automaticky rebalancovaly.

Jsme tu pro vás

Budujeme službu, kterou bychom sami rádi používali. Transparentní, poskytující jasné a srozumitelné informace, snadno ovladatelnou a s výbornou podporou. Kdykoliv budete potřebovat, můžete se na nás obrátit.

Jsme vždy o krok napřed

Neustále pracujeme na vývoji Portu, přinášíme novinky a vylepšení tak, abychom vám mohli poskytovat nejpokročilejší online investiční služby na trhu.

Příběh Portu

Na začátku jsme si položili docela jednoduchou otázku: Jak bychom mohli změnit způsob, jak lidé nakládají s penězi? Češi totiž své peníze obvykle nechávají ležet ladem. Dnes mají na běžných a spořicích účtech dokonce historicky nejvíce peněz, minimálním úrokovým sazbám navzdory. Jejich peníze tak kvůli inflaci každoročně reálně ztrácí na hodnotě. Vaše peníze. Ani další spořicí či investiční instrumenty nemají valné výsledky. V Česku navíc není vůbec jednoduché dobře a snadno investovat, pokud nejste profesionál. Překážek je spousta. Vysoké poplatky. Nízké výnosy. Neúnosné riziko. Zároveň se neradi spoléháme na osobní poradce nebo privátní bankéře. Většinou jsou zbytečně drazí a jen pro vyvolené. To vše jsme se rozhodli změnit! Proto vzniklo Portu.

Portu je první online investiční platforma svého druhu v Česku. Chceme, abyste zbytečně netrávili spoustu času výběrem konkrétních akcií nebo jiných investičních instrumentů. S Portu budete mít investování ve svých rukou, přitom neustále pod dohledem profesionálů. Portfolio vám poskládáme na míru. Vaše investice tak bude globálně diverzifikovaná proti riziku, a v případě příznivé situace na finančních trzích bude výnosově více než zajímavá. Díky tomu, že umíme využít moderní technologie a procesy ve váš prospěch, budete vždy platit pouze jeden nízký poplatek.

Vytváříme lepší místo pro peníze. Vytváříme Portu.

Portu tým

    WOOD & Company tým

    WOOD & Company je česká společnost s více než 30letou historií, ve které Portu v roce 2017 vzniklo. WOOD & Co. je největším obchodníkem s cennými papíry na pražské burze a pro své zejména institucionální a afluentní klienty spravuje majetek v hodnotě přes 100 miliard korun. Tým WOOD & Co. se podílí na rozvoji a fungování Portu předáváním cenného know how i spoluprací na různých obchodních procesech. Například klientské obchody jsou realizovány skrze tradingové oddělení WOOD za těch nejlepších možných podmínek a bez dalších poplatků nebo marží.