Jsme zde, abychom vám umožnili nakládat se svými penězi tak, jak je to pro vás nejlepší - a tím vám zjednodušili život.

Hledíme do budoucna

Vytváříme lepší místo pro peníze. Pro každého, ne jen pro vyvolené. S Portu je jednoduché investovat chytře na kapitálových trzích a zhodnotit zajímavě své volné peníze. Zaměřujeme se totiž na vaši finanční budoucnost, ne na velikost vaší peněženky.

Máme jasnou vizi

Chceme, abyste nakládali se svými penězi tak, aby neztrácely na hodnotě, ale naopak se rozmnožovaly. Nemusíte hned být investiční profesionál, abyste investovali chytře. S Portu to máte ve svých rukách, přitom neustále pod naším dohledem.

Vždy o krok napřed

Zatímco technologie dělá z Portu první online investiční platformu svého druhu v Česku, náš tým zkušených profesionálů tuto službu činí výjimečnou. Díky těm nejnovějším poznatkům výzkumu v oblasti investování a portfolio managementu jsme vždy o krok napřed. Podívejte se, jak investujeme.

Jsme tu pro vás dnem i nocí

Nepřetržitá dostupnost

Budujeme službu, kterou bychom sami rádi používali. Transparentní, poskytující jasné a srozumitelné informace, snadno ovladatelnou a dostupnou 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Osobní přístup

Tvoříme individuální investiční strategii pro každého klienta. Využíváme technologie, nejnovější poznatky ze světa investování a informace od vás samých, abychom sestavili produkt, který odpovídá vašim cílům a potřebám.

Každodenní péče

O vás a vaše finance se staráme poctivě každý den. Šetříme vám čas i peníze tím, že analyzujeme a kontrolujeme víc, než si dokážete představit, a automatizujeme víc, než byste čekali.

Příběh Portu

Na začátku jsme si položili docela jednoduchou otázku: Jak bychom mohli změnit způsob, jak lidé nakládají s penězi?

Češi totiž své peníze obvykle nechávají ležet ladem. Dnes mají na běžných a spořicích účtech dokonce historicky nejvíce peněz, minimálním úrokovým sazbám navzdory. Jejich peníze tak kvůli inflaci každoročně reálně ztrácí na hodnotě. Vaše peníze.

Ani další spořicí či investiční instrumenty nemají valné výsledky. V Česku navíc není vůbec jednoduché dobře a snadno investovat, pokud nejste profesionál. Překážek je spousta. Vysoké poplatky. Nízké výnosy. Neúnosné riziko.

Zároveň se neradi spoléháme na osobní poradce nebo privátní bankéře. Většinou jsou zbytečně drazí a jen pro vyvolené.

To vše jsme se rozhodli změnit! Proto vzniklo Portu.

Portu je první online investiční platforma svého druhu v Česku. Chceme, abyste zbytečně netrávili spoustu času výběrem konkrétních akcií nebo jiných investičních instrumentů.

S Portu budete mít investování ve svých rukou, přitom neustále pod dohledem profesionálů. Portfolio vám poskládáme na míru. Vaše investice tak bude globálně diverzifikovaná proti riziku, a v případě příznivé situace na finančních trzích bude výnosově více než zajímavá.

Díky tomu, že umíme využít moderní technologie a procesy ve váš prospěch, budete vždy platit pouze jeden nízký poplatek.

Vytváříme lepší místo pro peníze. Vytváříme Portu.

Portu tým

Radim Krejčí

Head of Portu
Radim Krejčí

Radim je klíčovou osobou a původce myšlenky Portu. Do týmu přináší patnáctileté zkušenosti z manažerských pozic ve finančních a investičních skupinách. Radim koordinuje celkový chod Portu, nastavuje dlouhodobé vize a je odpovědný za strategická rozhodnutí.

radim.krejci@portu.cz

Martin Luňáček

Product Manager
Martin Luňáček

Martin přetváří myšlenky v realitu. Od začátku projektu pracuje na vývoji produktu od provádění tržních analýz, návrhu konceptu až po definici komunikační strategie a umístění značky na trh.

martin.lunacek@portu.cz

Martin Jaroš

Operations Manager
Martin Jaroš

Martin je zde od toho, aby vše běželo tak, jak má. Koordinuje každodenní činnosti, kontroluje dodržování předepsaných postupů, ale také mapuje konkurenci a identifikuje příležitosti rozvoje Portu. Má také na starost práci se zaměstnanci a školení nově příchozích členů týmu.

martin.jaros@portu.cz

Roman Málik

Development Lead
Roman Málik

Roman má na starosti vývoj Portu. Řídí tým frontend i backend developerů a stará se o fungování Portu po technické stránce.

Jana Prokšanová

Project Manager
Jana Prokšanová

Jana koordinuje jednotlivé projekty vývoje Portu a stará se o to, aby bylo vše dotaženo do konce. Do týmu přináší mnoho zajímavých nápadů i vždy skvělou náladu.

jana.proksanova@portu.cz

Ondřej Karanský

Marketing Manager
Ondřej Karanský

Ondra má na starost přípravu marketingových strategií i jejich realizaci. Stará se o veškerou komunikaci značky i správu sociálních sítí.

Vratislav Zámiš

Business Analyst
Vratislav Zámiš

Vráťa se stará o analytickou podporu týmu a společně s ostatními řeší každodenní úkoly. Mimo jiné přispívá na blog Portu, kam přináší aktuální informace z finančních trhů a zajímavosti ze světa financí.

Veronika Bořková

Customer Care Specialist
Veronika Bořková

Veronika je specialistka na klientskou komunikaci a stará se o to, aby každý požadavek byl co nejdříve vyřízen. Potřebujete se na něco zeptat? Verča vám ráda pomůže na online chatu nebo na mailu.

info@portu.cz

Michaela Tomčová

Support Specialist
Michaela Tomčová

Míša má pod palcem komunikaci s klienty, kontrolu nových registrací ale i různé procesy investování Portu. V naší CRM databázi je zkrátka jako doma.

info@portu.cz

Michal Pustějovský

Backend Developer
Michal Pustějovský

Michal se stará o vývoj backend systémů, tedy o to, aby na pozadí vše fungovalo tak, jak má.

WOOD & Company tým

Jaroslav Krabec

Chief Investment Officer

Jaromír Kaska

Portfolio Manager

Ondřej Petrov

Junior Investment Specialist

Petr Musil

Chief Operations Officer

Tomáš Pilař

Risk Manager

Vladimír Vávra

Senior Trader

Miroslav Vítek

Head of Retail Operations

Robert Nossek

Head of Compliance

David Kuboň

General Counsel

Jiří Rychtecký

Senior IS/IT Architect

Ondřej Jedlička

Senior Tax Advisor

Portu vzniklo ve WOOD & Company

Ve WOOD & Company, přední středoevropské investiční skupině, vždy hledí minimálně o pár let dopředu. I podle toho se poznají opravdoví investiční profesionálové. Nespokojí se jen s vylepšováním už tak prvotřídních služeb, pracují rovnou na revolučním řešením. Výsledkem je radikální změna v přístupu ke zhodnocování peněz – jedním slovem Portu.

WOOD & Company je největším obchodníkem na pražské burze a má 25 let zkušeností. Pouze s takovým zázemím můžeme v Portu profesionálně přistupovat k vytváření investičních strategií a efektivně nakládat s cennými papíry. V Portu nemáme malé cíle. Jsme zde, abychom otřásli světem investic.

Také nám jde samozřejmě o bezpečnost vašich prostředků. WOOD & Company podléhá dohledu České národní banky, je držitelem široké licence k poskytování investičních a dalších finančních služeb, a to nejen v ČR.