Začněte investovat chytře
již od 1 000 korun

Investování s Portu je hračka. O vše důležité se staráme my.

Navrhneme vám portfolio, vyměníme koruny, nakoupíme za ně cenné papíry a průběžně se o investici staráme.

Za vše si účtujeme pouze jeden nízký poplatek, který si banky ani poradci neumí představit.

S Portu má teď každý šanci co nejlépe zhodnotit své peníze.

Portu je pro každého, ...

kdo hledá lepší místo pro své peníze. Nezáleží, jestli jste naprostý začátečník nebo ostřílený investor.

kdo chce investovat především dlouhodobě a chce mít přehled o svých investicích online.

kdo dobře ví, že kapitálové trhy nabízí atraktivní výnosy, ale chápe, že je s tím spojené určité riziko.

Založte si svoje Portu

Potřebujeme vás poznat

Než se spolu pustíme do investování, potřebujeme vás poznat. Jen tak bude naše doporučení odpovídat vašim potřebám. Na základě podrobného dotazníku zjistíme váš investiční profil – vaše zkušenosti s investováním, znalosti principů fungování kapitálových trhů a vaše finanční cíle. Dotazník si v klidu vyplňte, jde tu přeci o vaše peníze.

Jaký máte vztah k riziku?

Z vašich odpovědí určíme váš rizikový profil. Jestli máte spíše sklony k opatrnosti, nebo rádi vyhledáváte dobrodružství. Vaše investice by vždy měly odpovídat riziku, které jste ochotni nést. My se pak postaráme o to, abyste získali co nejvyšší výnos při vámi požadované míře rizika.

U svého portfolia máte poslední slovo

Řeknete nám, na jak dlouho plánujete investovat své peníze, a my vám navrhneme individuální investiční strategii. Obecně platí, že čím delší čas, tím si můžete dovolit investovat do rizikovějších portfolií a naopak.

Stačí tisícovka a my vám poskládáme globálně diverzifikované a profesionály spravované investiční portfolio. Ani při delším investičním horizontu nejsou vaše peníze uzamčené. Investici kdykoli snadno a rychle zvýšíte, snížíte nebo vyberete. Je to pouze na vás. A pokud cítíte, že je váš investiční styl trochu jiný, než jaký vám doporučujeme, můžete si jej mírně upravit.

Osobní údaje jsou u nás v bezpečí

Založení vašeho Portu účtu dokončíte vyplněním osobních údajů a nahráním kopie občanského průkazu, druhého dokladu totožnosti a hlavičky první strany výpisu z vašeho bankovního účtu. Proč je to důležité? Jako finanční instituce regulovaná ČNB musíme ověřovat totožnost našich klientů, abychom předešli například praní špinavých peněz.

Vaše první investice do budoucnosti

Je před vámi poslední krok. Dle instrukcí odešlete ze svého účtu peníze na Portu nebo nastavíte trvalý příkaz. Tím vaše starosti končí. Náš zkušený investiční tým se s pomocí chytrých algoritmů postará o to, aby vaše peníze aktivně pracovaly a současně jste je měli kdykoli po ruce.

Vítejte mezi investory!

Nejčastější otázky

Proč musím před investováním vyplnit úvodní dotazník?

Portu je zde od toho, aby vám pomohlo s vaší finanční budoucností, a tím zlepšilo váš život. Jedině na základě vyhodnocení informací o vás je Portu schopné vám doporučit nejvhodnější strukturu investice. Přečtěte si více.

Můžu v čase zvyšovat nebo snižovat svoji investici?

Ano, velikost investice je absolutně na vás. Tím, že nemáme žádné vstupní ani výstupní poplatky, můžete své peníze kdykoliv vybrat nebo přidat další do již existující investice.

Co se stane s penězi, které vložím na svůj Portu účet?

Poté, co zašlete finanční prostředky opatřené variabilním symbolem korespondujícím s vaším portfoliem, jsou vaše peníze automaticky investovány do zvoleného Portu portfolia. Přečtěte si více.

Je možné investovat do několika portfolií s jinou rizikovostí?

Ano, ve svém profilu si můžete vytvořit několik portfolií s rozdílnou rizikovostí, ale i několik portfolií se stejnou rizikovostí. Organizace je pouze na vás.

Kolik peněz můžu na Portu investovat?

Velikost investice je jenom na vás. Pouze kvůli zvýšení efektivnosti máme nastaven minimální vklad na 1 000 Kč. Jinak ale žádná omezení nejsou. Můžete investovat tolik peněz, kolik si můžete aktuálně dovolit a kolik uznáte za vhodné. Přečtěte si více.

Jsou mé osobní údaje zadané při registraci v bezpečí?

Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, a proto ve všech procesech dbáme na platné zákony. Postupujeme v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Přečtěte si více.