Začít můžete už od 1 000 Kč

Investování s Portu je hračka. O vše důležité se staráme my. Jeden nízký poplatek, který si banky ani poradci neumí představit. S Portu má teď každý šanci co nejlépe zhodnotit své peníze.Co vás čeká, pokud
do toho půjdete s námi?

1 —

Nejdříve vás poznáme

Abychom vám mohli sestavit to nejlepší portfolio na míru, potřebujeme vás nejdříve poznat. V dotazníku se vás zeptáme na vaše znalosti a zkušenosti s investováním. Zjistíme, jaký máte vztah k riziku. A vy nám sdělíte, kolik chcete investovat a na jak dlouho. Jen díky poctivě vyplněnému dotazníku vám Portu připraví ideální investiční strategii. Vše si proto v klidu promyslete, třeba i s šálkem kávy. Jde tu přeci o vaše peníze.


2 —

Navrhneme vám portfolio na míru

Vaše odpovědi z dotazníku Portu během chvilky vyhodnotí a představí vám výsledky. Zjistíte, jaký máte rizikový profil a jaké portfolio mu odpovídá. Uvidíte konkrétní cenné papíry a jejich podíl v portfoliu. Nahlédnete také do budoucnosti a uvidíte predikci vývoje vaší investice.


A kdyby byl váš investiční styl trochu odlišný, pořád si můžete rizikový profil – a tak i portfolio, mírně upravit.

3 —

Bezpečně ověříme vaši totožnost

Stejně jako předchozí kroky, i tento zvládnete odkudkoliv a během pár minut. Chodit nikam nemusíte, ale jako finanční instituce regulovaná Českou národní bankou potřebujeme ověřit vaši identitu. K tomu stačí jen vyplnit osobní údaje a nahrát nebo vyfotit na mobil dva doklady totožnosti. Můžete se spolehnout, že všechna vaše data jsou u nás šifrovaná a v bezpečí.


4 —

Převedete peníze a my je zainvestujeme

Od investování vás dělí již jen poslední krok – zaslání peněz. Běžným bankovním převodem nám je pošlete na svůj Portu účet a my je následně zainvestujeme. Když už jste u toho, můžete stejně jako 76 % našich klientů investovat pravidelně a nastavit si trvalý příkaz. Převody pak můžete pustit z hlavy a váš investiční účet ještě více poroste. A to je vše – náš zkušený tým a chytrý software se již postará, aby vaše peníze pracovaly za vás.

Vítejte mezi investory!

Nejčastější otázky

Proč musím před investováním vyplnit úvodní dotazník?

Portu je zde od toho, aby vám pomohlo s vaší finanční budoucností, a tím zlepšilo váš život. Jedině na základě vyhodnocení informací o vás je Portu schopné vám doporučit nejvhodnější strukturu investice. Přečtěte si více.

Můžu v čase zvyšovat nebo snižovat svoji investici?

Ano, velikost investice je absolutně na vás. Tím, že nemáme žádné vstupní ani výstupní poplatky, můžete své peníze kdykoliv vybrat nebo přidat další do již existující investice.

Co se stane s penězi, které vložím na svůj Portu účet?

Poté, co zašlete finanční prostředky opatřené variabilním symbolem korespondujícím s vaším portfoliem, jsou vaše peníze automaticky investovány do zvoleného Portu portfolia. Přečtěte si více.

Je možné investovat do několika portfolií s jinou rizikovostí?

Ano, ve svém profilu si můžete vytvořit několik portfolií s rozdílnou rizikovostí, ale i několik portfolií se stejnou rizikovostí. Organizace je pouze na vás.

Kolik peněz můžu na Portu investovat?

Velikost investice je jenom na vás. Pouze kvůli zvýšení efektivnosti máme nastaven minimální vklad na 1 000 Kč. Jinak ale žádná omezení nejsou. Můžete investovat tolik peněz, kolik si můžete aktuálně dovolit a kolik uznáte za vhodné. Přečtěte si více.

Jsou mé osobní údaje zadané při registraci v bezpečí?

Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, a proto ve všech procesech dbáme na platné zákony. Postupujeme v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Přečtěte si více.