Investujeme efektivně pomocí pasivní správy

Portfolia sestavujeme z tisíců akcií známých společností a dluhopisů naráz pomocí ETF. Minimalizujeme tím riziko a využíváme dlouhodobého růstu akciového a dluhopisového trhu. Takový přístup je totiž pro dlouhodobé a pravidelné investování ten nejvýhodnější.

Bez Portu

Investujete přes fondy? Pak pravděpodobně přicházíte o možné výnosy. Přes 93 % aktivně řízených podílových fondů totiž nedokáže překonat výkonnost trhu.* Kromě toho si často účtují vysoké poplatky, mají netransparentní podmínky a nižší diverzifikaci.

Pokud neinvestujete vůbec, vaše úspory trpí ještě víc. Kvůli inflaci ztrácí vaše peníze každoročně na hodnotě. Za pár let si za ně nekoupíte to, co dnes. Zboží v hodnotě 1 000 korun může za 5 let stát kvůli inflaci o 170 korun více.

*zdroj: SPIVA 2023

S Portu

V Portu to děláme jinak. Chceme, aby měl každý možnost zhodnocovat své úspory chytře a efektivně. Bez ohledu na výši investované částky nebo vaše zkušenosti necháme vložené peníze pracovat lepším a přitom jednodušším způsobem.

Investujeme takzvaně pasivně - do známých světových indexů. Tedy způsobem, který dosahuje dlouhodobě lepšího zhodnocení, než správa aktivní. Naše portfolia jsou toho důkazem. Svojí výkonností kopírují vývoj tržních indexů a dlouhodobě a konzistentně tak překonávají jiné investiční produkty.

V Portu investujeme pasivně

Pasivní investování

Investování do ETF

Používáme k tomu široce rozložené ETF, které v sobě obsahují tisíce akcií a dluhopisů naráz – napříč regiony i sektory. Tím člověk těží z dlouhodobého růstu trhů jako celku.

Kopírování trhu

Portfolia skládáme tak, aby svým vývojem kopírovala světový akciový a dluhopisový trh. Tím minimalizujeme riziko chybného výběru společnosti, oblasti nebo sektoru, do kterého investujeme.

Nízkonákladové a automatizované

Pasivní investování s Portu je jednoduché a automatizované. Proto je na Portu pouze jeden nízký poplatek a žádné další poplatky se na Portu neplatí.

Aktivní investování

Analýzy a predikce

Předpokladem úspěšného aktivního investování je umění předpovědět budoucnost. To však nedokáže s jistotou ani ten, kdo denně sleduje finanční trhy, analyzuje a má bohaté znalosti.

Snaha překonat výkonnost trhů

Překonávat výkonnost trhů by chtěl asi každý. Bohužel drtivá většina aktivních investorů (více jak 90 %) nedokáže dlouhodobě a konzistentně dosahovat lepších výsledků než trh jako celek.

Časově i finančně náročné

Neustálé sledování finančních trhů stojí nejen hodně času, ale i peněz. Tyto náklady se poté většinou promítnou jako vysoké poplatky na účtu klienta.

Co nám umožňuje dosahovat lepších výsledků?

Využíváme prověřený investiční přístup spolu s lidským dohledem. Chytré investiční funkce nám umožňují být efektivní, nízkonákladoví a držet riziko na uzdě.

Co si přečíst, než začnete investovat?