S Investiční rezervou proti inflaci

Ať už chcete budovat finanční rezervu, nebo mít peníze brzy po ruce, nemusíte je nechat ležet na svém bankovním účtu napospas inflaci.

Investiční rezerva využívá úročenou hotovost spolu s investičními nástroji tak, aby chránila vaše úspory při co nejmenší rizikovosti. K dispozici v korunách i eurech.

Založit účet Portu

Co nabízí Investiční rezerva?

Ochrana před inflací

Investiční rezerva kombinuje úročenou hotovost a investiční nástroje s cílem zajistit výnos, který dlouhodobě chrání peníze před znehodnocením.

Riziko při zemi

Riziko je drženo přiměřeně nízko, aby hodnota vložených peněz kolísala jen minimálně. Investiční rezerva je nejvíce konzervativní produkt od Portu.

Peníze po ruce

Ať už budete potřebovat peníze kvůli mimořádné události, nebo třeba na koupi nového auta, můžete je vybrat kdykoli a mít je do 10 dnů na účtu.

Skoro zadarmo

Bez vstupních nebo výstupních poplatků. Za zhodnocování peněz, které jsou vaší Investiční rezervou, si účtujeme snížený poplatek jen 0,25 % ročně.
Přejít k registraci

K čemu se hodí Investiční rezerva?

Krátkodobá investice

Víte, že budete peníze potřebovat například do roka nebo dvou a nechcete je nechat ležet ladem? Hledáte, kam je do té doby investovat? Pak je Investiční rezerva to pravé pro vás. Peníze vám pomůže zhodnotit, ale nevystaví je přílišnému riziku.

Finanční polštář

Rezervu na neočekávané výdaje by měl mít každý z nás. Ideálně takovou, kde jsou peníze vždy po ruce a současně se zhodnocují. Investiční rezerva je svou konzervativní povahou to pravé místo pro budování finančního polštáře.

Ochrana před inflací

Nechcete nechat inflaci požírat vaše úspory, ale současně hledáte, kam vložít peníze jen s minimem rizika? Pak vaše potřeby splní tento konzervativní mix úročené hotovosti a diverzifikovaných investičních nástrojů.

Z čeho se Investiční rezerva skládá?

Složení Investiční rezervy je nastaveno tak, aby chránilo peníze před znehodnocením a současně minimalizovalo riziko kolísání hodnoty. Využívá se proto hlavně úročená hotovost, která je pro dobrou diverzifikaci doplněna o dluhopisy, akcie a zlato.

Úročená hotovost

Úročená hotovost EUR (0,00 % p.a.): 99,50 %

Hlavní složkou Investiční rezervy je hotovost úročená za tu nejlepší sazbu, kterou se nám podaří na trhu vyjednat. Výše úroku se vždy odvíjí od vkladové facility sazby ECB a průběžně se tak může měnit. Tato hotovost je uložena jako vklad u partnerské banky a dle Zákona o bankách je pojištěna do výše 100 tisíc eur.

Hotovost

Hotovost: 0,50 %

Hotovostní složka slouží především k provádění operativních úprav, jako je například dokoupení některých instrumentů v rámci rebalance.

Chci Investiční rezervu.
Jak na to?

1.

Zaregistrujte se na Portu

Nejprve je třeba založit si účet na Portu – vyplnit investiční dotazník a údaje o sobě. Registrace trvá pár minut a zvládnete ji odkudkoli online.

2.

Založte si Investiční rezervu

Jakmile máte registraci u Portu dokončenou, vytvořte si vaši Investiční rezervu. Ta je k dispozici na korunovém i eurovém účtu.

3.

Vložte peníze

Nyní stačí zaslat váš vklad a nechat peníze zhodnocovat. Mezitím můžete prozkoumat naše další produkty a třeba začít investovat na důchod s portfoliem na míru od Portu.

Založte si Investiční rezervu

Výběr nejčastějších otázek