Tipy na netradiční vánoční dárky nejen pro investory

Také se s dárky každoročně trápíte a nevíte, co komu pod stromeček nadělit? Vánoce klepou na dveře, a tak jsme si pro vás, stejně jako minulý rok, připravili hned několik tipů na vánoční dárky, které potěší nejednoho investora. Současného nebo budoucího.

Chytré deskové hry s obchodním duchem

Budování hotelů v Monopoly je už ohrané. Meziplanetární cesty a dobývání Rudé planety teprve začíná! Ve hře Mars: Teraformace korporace soutěží v přetváření Marsu na obyvatelnou planetu. Každý hraje za jednu meziplanetární společnost a vynakládá obrovské sumy peněz, aby s využitím nejnovějších technologií zvýšil teplotu, obsah kyslíku v atmosféře a vytvořil oceány vody. Hra je naučná a strategická se špičkovým grafickým zpracováním.

Jestli patříte mezi milovníky takových deskovek, jejichž pravidla vstřebáte během několika minut a dokážete při nich uplatnit vaše obchodní a strategické myšlení, Osadníci z Katanu vám poskytnou zaručenou dávku zábavy. Ve hře se souběžně vyvíjí všichni hráči a budují obchodní stezky, které propojí jejich nová města. Můžou mezi sebou obchodovat a na rozdíl od Monopol rozvíjí přátelské obchodní vztahy.

Hledáte hru s finančním zaměřením, která hráče naučí principům zodpovědného nakládání se svými penězi? Zkuste ekonomickou deskovou hru Finanční svoboda. Při té se hráči naučí získat kontrolu nad svými financemi, rozdělovat investiční zrna od plev nebo také to, jak se zabezpečit na stáří. Finanční svoboda pomáhá hráčům také s identifikací chyb, které mohou běžného smrtelníka stát v reálném životě klidně i stovky tisíc a zároveň se jim naučí vyhýbat.

 

Vánoční dárkový poukaz pro splněné cíle

Dárkový poukaz na chytrou investici od Portu obdarovanému otevře brány do světa investování a usnadní mu začít se šetřením na jeho sny. K prvním 20 poukazům navíc přidáme také naše designové ponožky Portu, se kterými hravě vystoupíte z řady běžných investorů. Aby k vám poukazy stihly do Vánoc doputovat, nezapomeňte je uhradit do 16. prosince. Prvních 20 poukazů vytiskneme a odešleme vám je poštou. Další pak rozešleme e-mailem.

Na Portu.cz můžete objednat poukaz v hodnotě od 1000 Kč, tuto částku pak může obdarovaný vložit do jakéhokoliv portfolia. Pokud účet na Portu nemá, nevadí, jeho založení trvá jenom pár minut.

 

Pohybem ku zdraví

Také znáte nějakého prokrastinátora, který už třetím rokem odkládá první lekci ve fitku nebo se stále neodhodlal k zážitku, o kterém už dlouhou dobu povídá? Vánoční svátky se spoustou dobrého jídla a nový rok jsou ideální dobou k jeho přesvědčení o tom, že je ta pravá chvíle začít. S poukazem do sportovního centra, na kurz jógy pro začátečníky nebo s prvním kusem sportovního náčiní chybu určitě neuděláte. Ještě milejší a přesvědčivější bude, když se na danou aktivitu přidáte také. Prospěje to jak vašemu fyzickému, tak mentálnímu zdraví.

 

Pár set stránek zajímavých myšlenek

Ne všechno, co se píše na internetu, je zaručeně pravda. Proto představujeme tipy na knížky, jejichž obsah je souhrnem mnoha akademických výzkumů a nových poznatků a zároveň jsou psány skutečně poutavým jazykem. Prvním je titul Jak drahé je zdarma od Dana Arielyho, profesora psychologie a behaviorální ekonomie na Duke University. Autor sérií studií zkoumal, jak naše rozhodování ovlivňuje cena produktů, společenské zvyklosti, emoce nebo rafinované marketingové triky.

Druhým a neméně kvalitním knižním tipem je první z dvoudílné série Nebojte se akcií od německého psychologa a investora Christiana Thiela pohybujícího se ve světě investic 20 let. Kniha vás plně a čtivě zasvětí do principů investování a akciového trhu. Část je věnována také propadům a krizím na trhu s „návodem“, jak se k nim z pozice investora postavit.

nebojte se akcií

Nejhezčí vánoční dárek

Tím úplně nejhezčím vánočním dárkem je bezpochyby čas strávený společně s našimi rodinami a naše upřímná pozornost, kterou jim věnujeme. Celý tým Portu vám přeje příjemné prožití vánočních svátků a spoustu krásných chvil s vašimi blízkými.

christmas tree decor

Vaše peníze
mají na víc