Nově na Portu: Investujte do akcií jako Apple, Tesla nebo BMW

Tento podzim přinášíme investorům na Portu další novinky a vylepšení. Vedle široké nabídky ETF najdete nově v nabídce také vybrané akcie světových značek, které si můžete do své investiční strategie přidat. K tomu navíc zlevňujeme a zjednodušujeme cenové plány, vy tak můžete investovat do strategie dle vašich představ již od 0,47 % ročně!

Nové možnosti pro ty, kteří chtějí víc

Od počátku svého vzniku bylo Portu inovátorem v oblasti jednoduchého investování a službou o krok napřed oproti konkurenci. Na základě dlouhodobé poptávky od našich uživatelů jsme se rozhodli vyslyšet jejich přání a nabídnout jim unikátní možnost naprosto jednoduše nakoupit akcie společností, které jsou jim blízké a kterým věří. Opět se tak rozšiřují příležitosti pro investory, kteří chtějí víc. 

Investování do mixu oblíbených akcií od pětistovky

Investorům se otevírá nabídka akcií 40 amerických a evropských firem, kterými mohou doplnit svou stávající strategii, popřípadě si složit úplně novou. Nabízíme akcie napříč sektory, například Apple či Microsoft ze sektoru technologií nebo Teslu, Mercedes a BMW z dopravy. Úplný seznam instrumentů najdete na stránce Vlastních strategií.

Seznam dostupných akcií i ETF plánujeme pravidelně rozšiřovat. Kromě toho chceme v budoucnu nabídnout také české akcie, jako jsou ČEZ, Erste Bank a další. O bližším termínu spuštění budeme ještě informovat.

Mimo to dokážeme všechny akcie rozdělit na frakční podíly, což je výhodné i pro menší investory. Portu strategie se tak výborně hodí pro pravidelné investování do koše vybraných akcií bez vysokých poplatků. I s malou částkou totiž nakoupíte vaši strategii složenou například z mixu ETF a akcií naráz.

Zobrazení účtu Portu a přidávání akcií do portfolia

Cenové plány strategií v novém levnější a jednodušší

Druhou novinkou je zlevnění cenových plánů! Vlastní a tematické strategie mají nově poplatek o 0,10,2 procentního bodu levnější. Startují na 0,79 % a navíc lze využít slevový systém pro dlouhodobé investory a mít tak poplatek až o 40 % nižší. Plán Standard se slevou tedy vyjde na pouhých 0,47 % p.a.

Upouštíme také od systému počítání úprav strategií. Počet provedených změn tak nadále nemá vliv na váš cenový plán. Svou strategii můžete měnit neomezeně bez ohledu na cenový plán.

Vyšší je nově i počet strategií, které můžete mít. Plán Standard nabízí 2, Plus dokonce 5. Prémiový plán pak omezení nemá. Do svých strategií můžete přidat v součtu až 5 instrumentů v plánu Standard a až 30 v plánu Plus. 

Možnost rebalance a měnového zajištění je k dispozici v plánech Plus a Premium.

Snížené poplatky Portu strategií

Rebalance řízená vámi

Dalším rozšířením je možnost Jednorázové rebalance vašich strategií. V dlouhodobém horizontu se může aktuální zastoupení instrumentů odchýlit od cílových vah, které jste si nastavili při založení strategie, čímž může dojít ke změně rizikovosti. Na detailu strategie proto máte nově možnost zadat pokyn k jednorázové rebalanci a co nejvíce tak přiblížit aktuální zastoupení zpět k cílovým vahám. Pokyn k jednorázové rebalanci lze zadat pouze v případě, že nemáte aktivovanou automatickou rebalaci, která kontroluje odchylky od cílových vah průběžně.

Česká investiční platforma vždy o krok napřed

S možností investovat do jednotlivých akcií se Portu posouvá kupředu a nabízí mezi českými firmami zcela jedinečnou službu. Žádná jiná česká investiční platforma klientům neumožňuje jednoduše pouhým vkladem peněz zainvestovat do celého mixu akcií a ETF, mít své investice v přehledné aplikaci a cenné papíry bezpečně držené na vlastní jméno. Navíc za jeden nízký poplatek a už od pětistovky.

 

—————————————————————–—————————————————————– 

Na co si dát po přečtení tohoto článku pozor? 

– Článek není investičním doporučením
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme. 

Vaše peníze
mají na víc