Jakub „Rozbité prasátko“ Dvořák – Od blogu ke knize

Do našeho podcastu přijal pozvání Jakub Dvořák. Pro mnohé posluchače a čtenáře známý spíše pod jménem jeho projektu „Rozbité prasátko“. Jakub začínal jeho projekt vzdělávání o investicích blogovými články, následně si založil podcast a nyní vydává jeho první knihu. Ta by měla sloužit jako takový průvodce investováním pro začínající, ale i pokročilejší investory.

Příběh projektu Rozbité prasátko odstartoval podcast o osobních financích. Následovaly knížky o pasivním investování, spousta dalšího vzdělávání a založení blogu. Po asi dvou letech se blog Rozbité prasátko rozšířil také o vlastní podcast, který má už více než 50 dílů. Jaké byly Jakubovy první investiční kroky, jak investovat v době turbulentních trhů a co vedlo k sepsání jeho první knížky Průvodce pro pasivní investování? To jsou jenom některá témata, o kterých jsme se s ním bavili v novém dílu Portu podcastu.

Celý rozhovor na našem YouTube

Nebo si rozhovor poslechněte jako podcast

___________

Na co si dát po shlédnutí tohoto videa pozor?
– Video není investičním doporučením.
– Historická výnosnost není nikdy zárukou budoucích výnosů.
– Investice na kapitálových trzích jsou vždy rizikové.
– Portu negarantuje dosažení výnosů z investice na kapitálových trzích.
– Nejste si jistí, jaký rizikový profil je pro vás vhodný nebo zda je pro vás vhodné například tematické investování? Vyplňte si náš investiční dotazník a my vám poradíme.

Vaše peníze
mají na víc