FinTech Review – Zakladateli kryptoměnové burzy FTX hrozí až 115 let vězení

Přinášíme Vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne. 👇

Zakladateli kryptoměnové burzy FTX hrozí až 115 let vězení

Co se stalo:

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v úterý obvinila zakladatele a bývalého ředitele kryptoměnové burzy FTX Samuela Bankmana-Frieda z podvodu na investorech, praní špinavých peněz i porušení zákonů o financování volebních kampaní. SEC dále tvrdí, že Bankman-Fried použil finanční prostředky zákazníků FTX v Alameda Research k nezveřejněným rizikovým investicím, okázalým nákupům nemovitostí a velkým politickým darům.

Jeho kryptoměnová burza FTX, svého času jedna z největších na světě, zbankrotovala minulý měsíc.

Co to znamená:

Důvěra v kryptoměnové společnosti se pádem FTX výrazně otřásla. Následky tak rozsáhlého podvodu na sebe nenechaly dlouho čekat. Kanadské regulační orgány pro cenné papíry se chystají zpřísnit pravidla pro kryptoměnové burzy působící na místní úrovni. Ohroženy by mohly být i stablecoiny. Kryptoburzy působící v Kanadě musí oddělit prostředky uživatelů od provozní hotovosti a přestat nabízet pákový efekt obchodníkům s marží.

Další FinTech zprávy

Visa investuje do afriky miliardu dolarů. Chce využít rychlý růst digitálních plateb v tamních rozvíjejících se ekonomikách. Očakáva sa, že rozmach trhu elektronických platieb v Afrike prinesie nárast tržieb takmer o 20 percent ročne. Spomedzi nových technológií spoločnosť nedávno uviedla na trh Visa Acceptance Cloud, platformu, ktorá premení prakticky každé zariadenie na platobný terminál.

V Portu spouštíme udržitelné investování! Jste společensky odpovědný, zajímáte se o životní prostředí či udržitelnost? Pokud ano, touto novinkou vám určitě uděláme radost. Díky Odpovědným portfoliím od Portu zhodnocujete vaše peníze s ohledem na naši planetu a společnost. Investováním tak můžete přispět k budování udržitelnějšího světa.

Dárky teď, platby později. Více než 20 procent dotázaných Angličanů trvdí, že pro nákup vánočních dárků využívají některou ze služeb umožňujících BNPL (Nakup teď, zaplať později). Kupující je během sváteční sezóny využívají na nákup elektroniky (15 %), oblečení (14 %) a hraček (12 %).

Vaše peníze
mají na víc