FinTech review – Do Česka vstupuje estonská FinTech banka a další novinky ze světa finančních technologií

Přinášíme Vám shrnutí těch nejzajímavějších novinek ze světa FinTechu z uplynulého týdne.

 

Zpráva týdne:

Nová FinTech banka z Estonska na českém trhu

 

Co se stalo:

V úterý 13. září oznámila na tiskové konferenci na estonské ambasádě vstup do Česka digitální skupina Inbank. Inbank se chce zaměřit na spotřebitelský trh a chce hlavně poskytovat úvěry, jejichž cílem je financovat udržitelné technologie.

Půjčit si tak spotřebitelé budou moci například na fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo. Kromě toho ale bude společnost nabízet možnost půjčení peněz na automobily, elektrokola, skútry i nábytek nebo spotřební elektroniku.

Co to znamená:

Český finanční trh se rozroste o další banku. Cílem Inbank je získat v České republice jednoprocentní tržní podíl. Bankám, které poskytují výše zmíněné služby, tak na trhu vzniká další konkurence. Jednoprocentní podíl, který chce banka během následujících tří let získat, představuje téměř dvě a půl miliardy korun.

Pro zákazníky to tak může znamenat příchod zajímavějších a levnějších služeb.

Jedná se o FinTech banku, která chce konkurovat zavedeným finančním domům. Inbank nebude mít žádné pobočky a vyřídit úvěr půjde kompletně online. U menších částek si údajně zařídíte úvěr do dvou minut, u těch větších má vyřízení trvat pět až deset minut.

Další zprávy:

Kolik máme v Česku FinTechů? Vyšla aktualizovaná FinTech mapa. Na jednom místě tak najdete přehled všech finančně technologických firem, které u nás máme.

Může čtyřdenní pracovní týden fungovat ve FinTechu? Britská challenger banka Atom bank je mezi firmami, které si zavedení zkrácené pracovní doby pro své zaměstnance pochvalují.

Způsobí FinTech příští krizi? Americký bankovní regulátor varuje před rizikem krize v důsledku šíření FinTechu. Finanční technologie a velké technologické firmy mají velký dopad a prý si zaslouží mnohem více naší pozornosti.

Máte chytrý telefon ale chcete transakce v internetovém bankovnictví ověřovat pomocí SMS zprávy? Máte smůlu. Moneta se rozhodla, že klienti, kteří vlastní chytrý telefon, budou muset využívat pouze mobilní aplikaci. Pokud někdo chytrý telefon nemá, využít SMS stále půjde, bude ale muset do banky zavolat nebo zajít na pobočku.

 

Vaše peníze
mají na víc