Lepší místo pro vaše peníze

Spořicí účty vaše úspory neochrání, ani nerozmnoží. Poplatky fondů vás zase připraví o výnosy. Naštěstí, nyní je tu možnost, jak investovat lépe.

Portu je první automatizovaná investiční platforma na českém internetu. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Co dělá Portu jedinečným

Chytré technologie

Portu spravuje portfolia díky unikátnímu software, jež nemá v ČR konkurenci. Nad ním však bdí ještě naši portfolio manažeři, profesionálové s 25 lety zkušeností. S Portu tak získáváte to nejlepší z obou světů – pokročilou automatizaci i osobní lidský přístup.

Vyšší výnos

Za posledních 100 let rostly americké akcie v průměru o 12,1 % ročně. Podobně může růst i vaše portfolio. Portu si za vše účtuje jen jeden nízký poplatek za správu portfolia. Žádné jiné, vstupní ani výstupní poplatky, u nás nečekejte.

Absolutní flexibilita

Své portfolio máte neustále pod dohledem a ke svým penězům vždy přístup. Stejně jako na normálním bankovním účtu, můžete i na Portu peníze kdykoli vybrat, nebo doplnit. Bez jakýchkoli povinných lhůt či průtahů.

Prémiové služby pro všechny

Profesionální investiční služby byly v Česku dosud jen pro vyvolené. Portu však věří, že přístup k odborné správě financí si zaslouží každý – a tak umožňuje investovat již od tisíců korun. Všichni klienti získávají portfolio na míru složené z cenných papírů z celého světa. Nebo rovnou portfolií deset.

13+ mld. Kč

spravuje WOOD & Company svým klientům

Portu vzniklo ve WOOD & Company

WOOD & Company je přední českou investiční skupinou již od roku 1991. Největší obchodník na pražské burze s přístupem na více jak 25 světových trhů a pobočkami v pěti evropských metropolích. O peníze se stará především mezinárodním institucím, díky Portu však nově i tisícům jednotlivců v ČR.

Kolik můžu vydělat, když budu mít peníze v Portu?

Nastavením výše vkladů a délky investování uvidíte očekávaný budoucí vývoj vaší investice.

Jednorázový vklad
Měsíční vklad
Délka investování v letech
10 let
Rizikový profil
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Čím vyšší rizikový profil, tím více může výnos nebo ztráta vaší investice kolísat v čase. Jaký je váš rizikový profil zjistíte vyplněním investičního dotazníku.

Model budoucího vývoje portfolia

Pozn.: Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Investice na kapitálových trzích nejsou bez rizika.

Vaše peníze mají na víc

Potěšte své blízké smysluplným dárkem

Darujte poukaz na chytrou investici a pomozte obdarovanému zabezpečit se na budoucnost nebo si rychleji splnit svůj sen.

Kolik stojí investování s Portu?

Jeden férový poplatek, nic víc. Správcovský poplatek je účtovaný měsíčně a vypočítává se z hodnoty vašeho portfolia. Poplatek automaticky strháváme přímo z vašeho portfolia.

Investovat můžete i zcela zdarma. Díky programu Pozvi přátele získáte Portu na 3 měsíce bez poplatků pokaždé, když nás někomu doporučíte.

Co děláme pro bezpečnost? Úplně vše.

Pojišťujeme vaše vklady

Hotovostní zůstatky vašeho portfolia jsou vedené na sběrném zákaznickém účtu odděleném od majetku Portu a jsou pojištěny podle zákona o bankách, a to do výše 100 tis. eur.

Střežíme přístup k vašim penězům

Portu účty jsou chráněny proti zneužití vícefaktorovou ochranou. Datová komunikace s vaším prohlížečem je šifrovaná, naše servery jsou zabezpečené a pravidelně zálohované a postupy auditované nezávislou institucí. Vše podle nejvyšších standardů finančního odvětví.

Chráníme váš majetek

Do portfolií vybíráme investiční instrumenty s ohledem na možná rizika neplnění závazků jejich vydavatele a ztráty likvidity. Majetek každého klienta je stejně jako jeho peníze veden odděleně od majetku společnosti i ostatních zákazníků. V případě naší insolvence by tak váš majetek nebyl předmětem konkurzní podstaty.

Ochraňujeme vaše osobní údaje

Klademe velký důraz na ochranu vašeho soukromí. Při zpracování vašich osobních údajů postupujeme plně v souladu s českou i evropskou legislativou (GDPR). Vaše osobní údaje a data nikdy nebudeme sdílet s žádnou třetí stranou bez vašeho svolení.

Hlídá nás Česká národní banka

ČNB nám udělila příslušné licence a ze zákona dohlíží na naše fungování. Kontroluje na místě i na dálku dodržování pravidel v oblasti obezřetnosti a odborné péče o klienta a v oblasti prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Přečtěte si příběh Portu

V Česku není vůbec jednoduché dobře a snadno investovat, pokud nejste profesionály. Překážek je spousta. Vysoké poplatky. Nízké výnosy. Neúnosné riziko. To vše jsme se rozhodli změnit! Proto vzniklo Portu.

Chcete vědět víc? Čtěte náš blog